Nábytek z ratanu vám bude sloužit dlouhá léta

Nábytek z ratanu

Oblíbili jste si bytové doplňky a nábytek z ratanu a nevíte, kam na další kvalitní kousky? Nebo sháníte pro dědečka k narozeninám houpací křeslo, aby měl kde číst pohádky svým vnoučatům? Víme, kam na kvalitní nábytek z ratanu a prozradíme to i vám.

Odkud se ten ratan vlastně vzal?

S ratanovým nábytkem se jistě někdy setkal každý. Napadlo vás ale někdy přemýšlet, co to ten ratan vlastně je? Jde o tropickou liánu (Calamus rotang), která je doma v tropických deštných pralesích jihovýchodní Asie. Indonésie vyprodukuje zhruba 80 % celosvětového množství ratanu. Je to popínavá rostlina, jejíž šlahouny, široké od jednoho do sedmi centimetrů, dosahují délky až dvou set metrů. Vyrůstá ze země a okolní stromy používá jako oporu. Ratan se sklízí ve stáří patnácti až třiceti let. V podstatě se jedná o dřevinu, která je velmi lehká a ohebná. Právě proto je ideální pro výrobu košíků, deštníků a nábytku z ratanu. Na nábytek z ratanu je použita drtivá většina vypěstovaného ratanu. Výhody ratanového nábytku je jeho nízká hmotnost, pevnost a odolnost vůči vnějším vlivům.

Kam na kvalitní nábytek z ratanu

MIKI nábytekSlíbili jsme, že vám prozradíme, kam na kvalitní nábytek z ratanu. A svůj slib plníme. Vřele vám můžeme doporučit Miki nábytek, kde najdete širokou nabídku těchto ručně vyráběných produktů. Nábytek z ratanu pro tento obchod vyrábí italská rodinná firma Bortoli. Z nabídky Miki nábytku si můžete vybrat různá křesla a křesílka se stolky, barové židličky, houpací křesla, kolébky i úložné boxy.

Na výrobu nábytku se používají nejčastěji ratanové liány o šířce 3 cm. Ty se zbaví kůry, následně se vaří v oleji a naimpregnují. Tento postup u ratanu zvýší odolnost. Následně se ratanové kmeny dělí na požadovanou délku a podle forem se ohýbají nad párou. Když ratan vychladne, spojují se jednotlivé díly pomocí vrutů do konečné podoby nábytku. Vše probíhá ručně podle tradičních postupů.

Děkujeme za sdílení

Jaký je rozdíl mezi výplní sedacích vaků? EPS kuličky nebo EPS granulát?

Jaký je rozdíl mezi výplní sedacích vaků?

 

V dnešním článku se podíváme na výplně sedacích vaků. Jaké výplně se používají a jaký je ve výplních rozdíl.

Když se podíváme na oba názvy tak mají něco společného a tím je EPS. Jedná se o zkratku expandovaného polystyrenu. Základní surovinou pro výrobu EPS je zpěňovatelný polystyren, ten vzniká suspenzní polymerací styrenu. Tzn. pokud se jedná o EPS kuličky tak mluvíme o čistých kuličkách bez další úpravy. Představte si „Antiperle“ tak nějak to vypadá. Prostě čisté kuličky různých velikostí. Obvykle 2-4mm velké.

EPS kuličky se dále zpracovávají. Vyrábí se z nich další výrobky. Pokud je daný výrobek poškozen tak se recykluje (výrobek se rozdrtí) a pak mluvíme o EPS granulátu.

EPS granulát jsou nepravidelné kuličky polystyrenu s částmi rozdrcených kuliček.

Takže jaký je rozdíl?

EPS kuličky mají delší životnost?

Je a není to pravda. Pokud se jedná o stejný materiál tak životnost je stejná, problém je ve tvaru. Pokud naskládáte kuličky na sebe tak mezi každou kuličkou vznikne určitý prostor, který po opětovném roztažení kuličky vznikne (když slezete z vašeho sedacího vaku). Kdežto pokud se podíváme na granulát tak protože se jedná o nepravidelné tvary, kde nalezneme ½, ¼ kuličky tak tyto tvary do sebe „zaklesnou“.

Tím pádem nedojde k tak velkému roztažení jako u EPS kuliček a vy pak máte pocit, že po 2 měsících máte o 1/3 výplně méně. Výplně je tam pořád stejně, ale je potřeba sedací pytel pořádně protřepat, aby se tzv. nadechnul.

A granulát šustí!

Ano pokud je volně sypaný tak šustí víc než EPS kuličky, pokud je uvnitř našeho sedacího vaku, tak rozdíl prakticky nepoznáte.

Jaký je tedy verdikt?

Pro nás jako prodejce sedacích vaků je to o nákupní ceně. EPS kuličky jsou několikrát dražší než EPS granulát.

Pokud bych kupoval sedací vak na zahradu, do klubu atd. tak bych šel do granulátu a dosypával bych. Když bych si kupoval sedací vak domů tak do EPS kuliček.

 

Pro obě výplně máme atest o zdravotní nezávadnosti.

Děkujeme za sdílení

Sedací pytel & vánoce

Sedací pytel na vánoce

Taky vám, mužům, přijde poněkud předčasné řešit už v srpnu, co budete dělat o Vánocích? Nikdy jsem sice tento čistě ženský přístup zcela nechápal, ale když ta otázka letos zazněla znovu, rozhodl jsem se tu jejich hru na Vánoce uprostřed těch největších veder s nimi alespoň jednou hrát.

Sedací pytel na vánoceKdyž totiž doma máte ženu a tři dcery, kdy nejbližším samcem v okolí je sousedky pes, často ani moc jiných možností nemáte. Takže jsme se usadili a začali si povídat o tom, jaké ty letošní Vánoce vlastně budou. Ani mě příliš nepřekvapilo, když se celá debata po několika minutách zúžila na dvě hlavní témata: kdo bude rozbalovat dárky a kde bude kdo sedět během sledování vánočních televizních pořadů.

Co se týče rozdávání dárků, systém jsem vymyslel již před lety a nebudu ho jen tak prozrazovat. Náš rodinný problém spočívá spíše v tom, kam si kdo u sledování televize sedne. A něco mi říká, že nejsme zdaleka jediní, kdo tento problém řeší. Nikdo z nás totiž nechce ani letos byť jen na okamžik připustit, že by to měl být právě on (v našem případě spíše ona), kdo by se měl vzdát toho nejlepšího místa v obývacím pokoji – SEDACÍHO PYTLE.

Děti jej milují tak, že o něj svádějí časté bitvy, nehledě na roční dobu.

Když přijdu domů z práce, žena s nejmenší dcerou si v něm pokaždé hoví. Samozřejmě si do něj „zrovinka sedla“ těsně předtím, než jsem otevřel dveře do našeho bytu. A já? Přiznám se bez mučení, že jakmile se do pytle zabořím jednou za čas sám, je okamžitě všem jasné, že bez pořádného jeřábu mě odtud ten den již nedostanou. Kdo z vás má sedací pytel doma, asi dobře ví, o jaké pohodlí je zde sváděn lítý boj, zvláště v případě početnějších rodin.

Ty z vás, kdo ještě se sedacími vaky nemáte osobně tu čest, jen krátce seznámím s fakty: desítky litrů masážních kuliček uvnitř sedacího pytle, které vás obejmou a zahřejí, ať už v nich sedíte nebo ležíte. Jakékoli poloze vašeho těla se přizpůsobí tak, abyste se cítili pohodlně a nic vás netlačilo. Sledovat film tak můžete bez rušivého tlačení kdekoli na těle, protože každá poloha je v sedacím vaku relaxační.

Sedací pytel na vánoce

Existuje zde ale jedno skryté nebezpečí, na které vás musím v tomto bodě upozornit. Pokud jste o vánočních svátcích zvyklí provozovat spíše venkovní a sportovní aktivity, nechte si sedací pytel raději jen jako relaxační masážní pomůcku k regeneraci vašich svalů po náročném celodenním výkonu. Je totiž velmi pravděpodobné, že pokud si sedací pytel pořídíte k rodinnému sledování pohádek a mlsání vánočního cukroví, hrozí, že z něj zcela v rozporu s duchem Vánoc nebudete chtít vstát ani při reklamě na záchod, aby jste o tak lukrativní místo před televizí náhodou nepřišli.

Tak si teď říkám, že je vlastně dobře, když jsme toto téma doma otevřeli letos již v srpnu. Vyřešili jsme náš problém tak kulantně, až se mi nechce věřit, že jsem na to jako hlava rodiny nepřišel sám. Nabídka sedacích pytlů a vaků se totiž zase od posledně o něco rozrostla, přičemž z nabízených rozměrů a barev si vybere ten svůj úplně každý. A tak jsme učinili.

Nevím proto jak u vás, ale my si budeme letošní sledování vánočních pořadů vychutnávat každý ze svého vlastního sedacího křesla. Zároveň však zcela v duchu Vánoc budeme všichni spolu jeden od druhého na dosah ruky. Až si říkám, že tím největším nedočkavcem letošní vánoční filmové nadílky jsem v naší rodině já. No uznejte, kdo z vás by se netěšil, kdyby měl své místo v sedacím křesle jisté už půl roku předem a nemusel už o něj nikdy zápasit? Ať žijí Vánoce!

Děkujeme za sdílení

Sedací vak do kanceláře

Sedací vak do kanceláře

Přemýšleli jste o pořízení sedacího vaku do kanceláře? Pokud ano, je to rozhodně skvělá myšlenka, a pokud ne, vyplatí se takový vak určitě promyslet. Obzvlášť pokud v práci trávíte více času nebo v kanceláři nemáte dostatek prostoru pro sezení. Na sedací vak sice neposadíte své klienty při jednání, mohou ho ale využívat vaši kolegové, přátele a další známí, kteří se u vás zastaví. Rovněž je skvělý pro všechny maminky s dětmi, protože když za nimi děti přijdou do práce, tak mají kde skotačit.

JAK NA VÝBĚR SEDACÍHO VAKU DO PRÁCE

Výběr sedacího vaku do své kanceláře rozhodně neuspěchejte a dobře si ho promyslete. Je potřeba správně zvolit rozměry i barevné provedení. Do kanceláří jsou vhodnější spíše menší sedací vaky, které nezaberou tolik prostoru. Sedací vak pravděpodobně umístíte někam ke zdi, takže nezbytně nemusí být doplněn opěradlem. Konečný výběr pak závisí jen na vašem vlastním vkusu. Sedací vaky s opěradlem mají spíše podobu křesel a hodí se pro jednoho člověka. Když ale opěradlo chybí, vejdou se na vak pohodlně i dva nebo tři lidé.

Pokud hledáte pěkný sedací vak do práce, opusťte raději od výrazných barev a divokých barevných kombinacích, které jsou rozhodně skvělé na party, do pracovního prostředí se však příliš nehodí.

Sázkou na jistotu jsou černé, hnědé, šedé nebo tmavě modré odstíny.

Vsadit můžete také na žlutou barvu, která symbolizuje moudrost, inteligenci a napomáhá v komunikaci. Novou energii vám pomůže načerpat také zelená, která zároveň i uklidňuje. Do výběru vaku tedy zahrňte i symboliku barev, možná, že budete překvapeni, jaký pytel si nakonec pořídíte.

SEDACÍ VAK NA PRACOVNÍ PROTAŽENÍ

Menší sedací vaky jsou také vhodné jako pomocníci při vašem protažení. Rozhodně byste neměli celý den sedět shrbení u počítače či kancelářského stolu, ale měli byste se pravidelně protahovat. Menší sedací vaky tak představují skvělou rehabilitační pomůcky. Můžete si lehnout na břicho i na záda nebo sednout do pohodlné pozice. Používají se také při cvičení jógy.

Děkujeme za sdílení

Proč si domů pořídit sedací vak

Sedací vak či sedací pytel je oblíbeným interiérovým doplňkem, který se bude jistě skvěle vyjímat i ve vaší domácnosti. Přemýšlíte o jeho pořízení, ale stále se nemůžete rozhodnout? V tomto článku najdete hned několik důvodů, proč se vyplatí si sedací vak zakoupit a s jeho pořízením zbytečně neotálet. Dá se využít v každé místnosti a je skvělým pomocníkem při relaxaci.

Sedací vak je perfektní k odpočinku

A právě možnost relaxace je hlavním důvodem, proč byste si vak měli pořídit i vy. Určitě znáte, když přijdete domů unavení z práce, chybí vám energie a potřebovali byste si na chvilku odpočinout. Právě k tomuto příjemnému odpočinku můžete využít sedací vak. Obzvlášť pokud si vyberete nějaký ve větších rozměrech, budete na něj moci položit celé své tělo.

Skvělý do malého interiéru

Vlastníte jen malý obývací pokoj a nemáte kam posadit své hosty? S koupí sedacího vaku rozhodně neprohloupíte, jelikož se pohodlně vejde do každé místnosti. Na rozdíl od křesla nebo sedačky nevyžaduje tolik prostoru, když ještě vezmeme v potaz, kolik na něj může usednout lidí (na rozměrném vaku můžete klidně sedět i ve dvou nebo ve třech). Sedacím vakem tak můžete nahradit i zbytečně velký nábytek. Navíc vás tento vak vyjde i levněji na pořízení, takže s jeho koupí ušetříte.

Sedací pytel je téměř bezúdržbový

Skvělé je i to, že sedací vak nevyžaduje žádnou speciální péči. Jen je potřeba ho občas vyčistit. Mírné znečištění hravě odstraníte vlhkým hadříkem či houbičkou. Pokud je vak znečištěný více, vyplatí se z něj vysypat vnitřní náplň a vyprat ho v pračce, případně můžete nečistoty odstranit použitím jemného kartáčku. Neuchytí se však na něm téměř žádný prach ani jiné nečistoty jako na sedací soupravě. Pokud ho příliš nepoužíváte, jeho čištění není rozhodně nutné častěji než jednou ročně.

Děkujeme za sdílení

Z historie sedacích vaků

Z historie sedacích vaků

 

Sedací vaky a pytle jsou originálním doplňkem do všech domácností i kancelářských prostor. Ačkoliv se vám mohou zdát jako vynález současnosti, jejich historie se datuje až do 60. let 20. století. Pojďte si přečíst něco málo z historie sedacích vaků a pytlů. Možná vás i překvapí, odkud pytle pocházejí a co vůbec vedlo k jejich vzniku.

Anglické bean bags

Anglickým názvem se sedací pytel označuje jako “bean bag”. Nejednoho z vás tak jistě napadne, jaká je souvislost těchto pytlů s luštěninami a obilím, které dříve plnilo továrny a sklady. Na pohled bychom mohli říci, že právě sedací pytle jsou svým vzhledem podobné pytlům s těmito surovinami. Proto pravděpodobně získaly i tento název.

Vaky jsou známé již od 60. let

Roku 1968 se setkali tři mladí designeři – Gatti, Paolini a Teodoro, kteří myšlence sedacího vaku dali život v italské Zanottě. Nápad sedacího vaku jako báječného společníka pro relaxaci je velmi jednoduchý. Přesto do té doby nebyl nikde použit a oni s tímto originálním doplňkem sklidili velký úspěch. Úplně první sedací vak se svým tvarem podobal hrušce a nesl název Sacco. Jako materiál se pro jeho výrobu použila kůže. Vak se nabízel jen v několika málo barevných odstínech a byl na pořízení velmi nákladný. Mohl sis jej tedy dovolit pouze ten, kdo měl k dispozici dost finančních prostředků.

Barvy, materiály a velikosti

Trend výroby sedacích vaků pokračoval i v 70. letech, kdy se do popředí začaly dostávat i jiné materiály než kůže – třeba nylon nebo vinyl. Vaky se tehdy plnily polystyrenovými kuličkami a staly se doslova fenoménem. Oblíbili si je především mladí lidé, kteří je už tehdy používali jako originální doplněk do své domácnosti. Jak vzrůstala jejich obliba, rostla i nabídka obchodů a vaky byly stále dostupnější. V této souvislosti také klesala jejich cena. Staly se tedy doplňkem nejen pro bohaté, ale využít je mohl každý. Od 70. let do současnosti se mírně změnily jejich tvary, používané materiály i rozměry.

 

Děkujeme za sdílení

Jak začít podnikat?

Jak začít podnikat?

Tento článek by mohl začít tím, že musíte zajít na živnostenský úřad a tam si založit živnost a s tím jsou spojené určité povinnosti, že budete muset platit zdravotní a sociální pojištění atd. Ano to je všechno pravda, ale to musí každý, kdo chce podnikat. Proto tuto část přeskočím a budu se jí více věnovat v ebooku Jak na internetový obchod, který připravuji.

Proto přesnější název článku by měl být: V čem budu podnikat?

Na tomto blogu se věnuji představení mého internetového obchodu SuperPytel.cz, který se zaměřuje na prodej sedacích vaků. Proto i tento článek zaměřím na propojení podnikání a prodeje sedacích vaků přes dropshipping, který nabízím.

Co je to dropshipping? Jedná se o obchodní model postavený na přeposílání objednávek. Nemusíte nic vyrábět a nakupovat na sklad, řešit zaměstnance a další komplikace. Stačí si jen vytvořit internetový obchod, naplnit ho zbožím a začít prodávat. Z každého prodaného sedacího vaku vám bude vyplacena provize.

Říkáte si, že na tom nejde vydělat? Já na tomto obchodním modelu vygeneroval obrat přes 1,2 milionu za 4 měsíce a vydělal přes 210 000 Kč z takřka nulovou investicí do reklamy. To je přes 50 000 měsíčně a to už stojí za zamyšlení ne?

Nenabízel bych nic co bych neměl vyzkoušeno a protože to celé chci posunout na další level tak jsem se rozhodl podělit chci v podnikání toho dosáhnout víc a baví mě to úplně maxinálně.

Představte si že sedíte na zahradě nebo v kavárně a řešíte si provoz svého internetového obchodu v klidu a podle svého. Je jedno zda to je ráno nebo večer. Je to jen a jen na vás.

O to chci s váni podělit, o mé zkušenosti s tímto druhem podnikání a nabízím vám pomocnou ruku pro váš start. Protože je to úplně skvělý pocit když vám cinkne mobil a podle zvuku víte, že došla objednávka. Jen ji vezmete a jedním prstem ji přepošlete a máte vyděláno. A věřte, že tohle je realita a neznám nic lepšího.

Děkujeme za sdílení

Internetový obchod pro prodej sedacích vaků

Internetový obchod pro prodej sedacích vaků

Nabízíme všem zájemcům, kteří chtějí prodávat naše produkty hotové řešení pro prodej sedacích vaků na internetu. A aby toho nebylo málo, dodáme vám ho již naplněný včetně všech našich programových úprav.

Celé řešení je postavené na WordPress s rozšířením WooCommerce. Toto řešení je zdarma pro všechny. Náš programátor provedl úpravy, aby tento systém byl použitelný pro prodej sedacích vaků dle našich představ.

Co je potřeba si dokoupit?

  1. plugin XML export do srovnávačů
  2. plugin Ověřeno zákazníky
  3. plugin Dobírka a doručení na adresu

Všechny tři pluginy jsou komerční a dají se pořídit za 2800 Kč.

Následně vám na váš webhosting nainstalujeme celý tento balík včetně obsahu. Na vás už jen bude vymyslet popisky a můžete začít prodávat.

V případě webhostingu vám můžeme nabídnout umístění vašeho internetového obchodu na našich serverech.

Děkujeme za sdílení

Tip na super vánoční dárek pro každého

Tip na vánoční dárek

Konečně se ochladilo, padá sníh i velkou zimní kalamitu máme za sebou. Vánoce jsou za dveřmi a mnozí z nás nemají ještě žádný dárek. Nejtěžší to mají rodiče a prarodiče dospívajících a dospělých dětí. Co pořídit, abychom se u potomstva totálně neztrapnili? Dárek, se kterým není možné šlápnout vedle, je trendy sedací pytel.

Sedací vaky a hrušky v zářivých barvách

Sedací vaky nejrůznějších tvarů a velikostí jsou v současné době prostě cool doplňkem do dětského i obývacího pokoje, do kanceláře i ložnice.

Dá se na nich sedět, povalovat se a na těch velkých dokonce i přespat. Díky zářivým barvám si ho oblíbí i malé děti. Odstíny modré, zelené, červené, oranžové, fialové, béžové, šedé, černé – vybere si určitě každý.

Česká kvalita pod vánoční stromeček

Spoustu zákazníků už dnes zajímá, kde je zboží vyrobeno a zajímají se o jeho kvalitu. Sedací vaky, pytle a hrušky prodávané na Superpytel.cz jsou vyráběny v České republice z kvalitních materiálů. Povlak je ze 100% polyesteru s pogumovanou úpravou, výplň je ze zdravotně nezávadných polystyrénových kuliček.  Sedací pytle mají vynikající rehabilitační účinky a dobře se udržují. Po krátké době od svého spuštění získal e-shop prestižní certifikát Ověřeno zákazníky.

Vánoční dárky od Superpytel.cz

S blížícími svátky vychází internetový obchod Superpytel.cz svým zákazníkům vstříc – některé výrobky byly zlevněny, soutěží se o ně a novinkou je možnost nechat si sedací vak potisknout oblíbenou fotografií. Stačí zaslat obrázek ve velkém rozlišení nebo logo v křivkách a obdarovaný bude mít skutečně originální dárek. Zájemci by určitě neměli váhat, protože obchod nebude moci garantovat dodání včas a tyto možnosti brzy skončí.

Děkujeme za sdílení

Kde najít pohodlí v sychravých podzimních dnech?

Kde najít pohodlí v sychravých podzimních dnech?

Dny se krátí, brzy je tma, venku se často celý den válí mlha… Jsou chvíle (někdy i docela dlouhé), kdy se nám nic nechce a nic nás nebaví. Toužíme se zachumlat s knížkou a zázvorovým čajem nebo si posedět při intimním osvětlení s přáteli a voňavou kávou.

Sedací vaky a pytle jsou trendem letošního podzimu

To příjemné pohodlí můžeme vychutnávat v sedacím vaku, který nás pohltí do své náruče a poskytne oporu našim bolavým zádům. Nabídek sedacích vaků, pytlů a hrušek stále přibývá, protože roste i poptávka po nich. Jedná se totiž o oblíbený moderní interiérový doplněk, který vypadá tak trochu bláznivě, je snadné ho kamkoli přemístit a příjemně se v něm sedí, větší velikost se dá použít i k povalování v nejrůznějších polohách.

Do jakých místností se dá sedací vak pořídit?

Tento typ sedacího nábytku se hodí prakticky do jakéhokoli interiéru, záleží jenom na výběru designu. Nejvíc ho oceňují teenageři, objevíme je ale i v kancelářích nebo školicích místnostech. Hodí se hlavně tam, kde není moc prostoru, na jednom sedacím vaku větších rozměrů mohou sedět dva až tři přátelé a v případě potřeby se na něm může jeden i vyspat. Menší sedací hruška může být v koutku v ložnici připravená na chvilky s knížkou. Největší radost udělá sedací pytel určitě dětem a studentům v jejich pokoji. Určitě najdou tisíc způsobů pro jeho využití.

Další výhody sedacích vaků, pytlů a hrušek

Majitelé sedacích pytlů jistě ocení jejich praktičnost – sedací vaky jsou totiž téměř bezúdržbové. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které se dají otřít vlhkým hadříkem. Po pár letech je jen potřeba dosypat nebo vyměnit náplň z polystyrenových kuliček. Na výběr je spousta barev, vzorů, materiálů, tvarů a velikostí.

Sedací vak či pytel může být vhodným vánočním dárkem, který nadchne každého.

Děkujeme za sdílení