Sedací pytel je ve skutečnosti něčím mnohem víc, než pouhým módním trendem na stránkách katalogů. Zároveň je i vkusným a všestranným designovým doplňkem hodícím se dobře do každé domácnosti. Pro sedací pytel totiž naleznete mnoho využití jak v prostorech interiéru Vašeho bytu, tak v přilehlých exteriérech.

Ať už sedací pytel postavíte svým ratolestem do dětského pokojíčku jen tak pro radost a na hraní, umístíte jej do obýváku či do ložnice, nebo jej budete chtít využívat spíše venku k posezení uvnitř zahradního altánu, ke kávě na verandě či u bazénu, bude sedací pytel bezpochyby na kterémkoliv z těchto míst nenásilným a přirozeným stylovým doplňkem ladícím k okolnímu prostředí. Když k tomu připočtete přidanou užitnou hodnotu sedacího pytle vycházející z jeho regenerační a relaxační funkce, tak dostanete výsledný profil v podobě spolehlivého stylového služebníka sloužícího k uspokojení Vašeho těla i duše.

Ať už si u nás vyberete klasický sedací pytel s označením STANDARD o objemu 500 litrů, rozměrech 143 x 179 cm a maximální nosnosti 190 kg, nebo dáte přednost spíše sedacímu pytli v rozměrnější variantě s označením MAXI vyznačující se většími rozměry a vylepšenou odolností proti celkové zátěži i mechanickému opotřebení, vždy si můžete být zcela jisti, že od nás dostáváte jen tu nejlepší kvalitu sedacích pytlů, jaká je na našem trhu k dispozici.

EPS kuličkyPod vnějším obalem každého sedacího pytle se totiž skrývá 500 až 600 litrů vysoce kvalitních EPS kuliček, případně EPS granulátu. EPS je zkratkou pro tzv. “expandovaný pěnový polystyren”, který vyniká zejména skvělými tepelně izolačními vlastnostmi a je atestován s garancí zdravotní nezávadnosti. Nemusíte mít tedy žádné obavy z toho, že by tyto kuličky nebo recyklovaný granulát vyráběný bez chemického čištění mohly mít nějaký negativní vliv na zdraví Vaše nebo Vašich nejbližších. Naopak díky své unikátní konzistenci, elasticitě, tvaru, velikosti a termoizolačním vlastnostem má tento EPS materiál uvnitř sedacího pytle také výborné relaxační a rehabilitační účinky, a prokazatelně působí pozitivně na Vaše tělesné zdraví formou odpočinku a uvolnění celého organizmu během relaxace.

Ať už si zvolíte jako výplň do sedacího pytle polystyrenový granulát nebo polystyrenové kuličky, je třeba počítat s tím, že při častém používání sedacího pytle dochází postupně k úbytku této výplně, a bude zapotřebí ji jednou za nějaký čas doplnit. K tomuto účelu slouží určený otvor s dvojitým zajištěním pomocí klasického i suchého zipu. Rozdílná cena EPS kuliček a EPS granulátu je způsobena tím, že EPS kuličky jsou čistým materiálem určeným pro další použití, kdy se z nich teprve po napaření lisují různé druhy výrobků, kdežto EPS granulát je již použitým odpadním recyklátem vzniklým při výrobě jiných výrobků. Kuličky tak mají o něco vyšší cenu než granulát.

Oba typy těchto EPS výplní však fungují skvěle. Ať už se do sedacího pytle posadíte nebo do něj zalehnete, kuličky i granulát uvnitř pytle se ve stejnou chvíli díky Vaší tělesné hmotností pod tlakem kolem Vás rovnoměrně rozprostřou, přičemž však nijak výrazně či dokonce nepříjemně nepůsobí na žádné části Vašeho těla.

Sedací pytel je tak jediným funkčním celkem, splňujícím jednu z nejdůležitějších podmínek účinné tělesné regenerace: Vaše tělo nenutí přizpůsobovat se v místě doteku materiálu, ale naopak materiál oplývá schopností adaptovat se tvaru Vašeho těla.

Spolu s hřejivým účinkem jeho vnitřní výplně se tak sedací pytel vedle plnění své estetické funkce jako bytového doplňku stává neocenitelným pomocníkem s mnoha funkcemi, zajišťujícím odpočinek a účinnou regeneraci celého Vašeho těla.

Jištění sedacího pytleKaždý sedací pytel je vyroben ze 100% polyesteru, přičemž jeho požadovaný tvar zajišťuje pogumování vnitřní stěny obalu sedacího pytle. To však přidává sedacímu pytli i další užitečné vlastnosti, jako jsou zejména schopnost materiálu držet svůj tvar nebo jeho lepší vodě-odolnost. Přestože nedoporučujeme sedací pytel používat v bazénu a ponořovat jej pod vodu, neboť není zcela vodotěsný, snadno jej na druhé straně můžete omývat pomocí mokrého hadříku a mýdlové vody či rozpuštěného pracího prášku. Zpracování sedacího pytleNebude mu vadit ani občasné krátkodobé vystavení vlhkému prostředí venku, takže klidně využijte sedací pytel třeba v létě u zahradního bazénu, jako lehátko na opalování nebo jako křeslo při posezení na venkovní párty u příležitosti oslavy Vašeho životního jubilea. Vytouženou barvu svého sedacího pytle si můžete vybrat ze 17-ti různých odstínů. Pokud chcete místo jediné barvy svůj sedací pytel zkrášlit vlastním motivem, pošlete nám spolu s Vaší objednávkou v příloze emailu také podklady ve formě křivek či alespoň fotografii zvoleného motivu ve vysokém rozlišení.

Sedací pytle pro Vás od samého počátku vyrábíme tady u nás v České republice, a to výhradně svými vlastními silami a výrobními prostředky. Za každý jeden námi vyrobený sedací pytel Vám ručíme tvrdou a poctivou prací zkušených řemeslníků a garantujeme Vám jistotu jejich 100% kvality.

 

Děkujeme za sdílení