Sedací vaky

Sedací vak znamená ve skutečnosti mnohem víc, než že by byl jen dočasným módním hitem na vrcholu své dosavadní oblíbenosti. Zároveň je i stylovým a nevšedním estetickým bytovým doplňkem padnoucím skvěle do každé domácnosti. Pro sedací vak totiž najdete více než jen jeden způsob využití, a to jak v podmínkách bytových interiérů, tak v sousedních exteriérech.

Ať už sedací vak pořizujete svým dětem do jejich pokoje na odpočinek či dovádění, plánujete jej umístit do obýváku či ložnice, nebo jej budete chtít využívat spíše k venkovním aktivitám, jako posezení na zahrádce, v altánu, na balkóně či u bazénu, všude tam bude sedací vak bezesporu vkusným a elegantním designovým doplňkem k okolnímu prostředí. Když k tomu přičteme přidanou hodnotu sedacího pytle ve formě užitku vyplývající z jeho regenerační a relaxační funkce, tak dostaneme výsledek v podobě kvalitního bytového doplňku schopného zároveň zregenerovat celé Vaše unavené tělo.

Ať už si u nás vyberete sedací křeslo s označením COLORO či sedací vak COOL nebo PARTYSEAT, vždy máte absolutní jistotu, že od nás dostanete pouze tu nejvyšší kvalitu sedacích vaků, jaká je na našem trhu aktuálně k dostání.

EPS kuličkyUvnitř každého sedacího vaku se ukrývá až 600 litrů vysoce kvalitní výplně ve formě polystyrénového granulátu , případně EPS kuliček. EPS je zkratkou pro tzv. “expandovaný pěnový polystyren”, který vyniká zejména skvělými tepelně izolačními vlastnostmi, a je zdravotně nezávadný. Nemusíte se tedy bát, že by tyto polystyrenové kuličky nebo recyklovaný granulát, vyráběný bez chemického čištění, mohl mít nějaký negativní dopad na Vaše zdraví. Naopak díky svému unikátnímu složení, pružnosti, tvaru, velikosti a tepelně-izolačním vlastnostem má tento EPS materiál uvnitř sedacího vaku navíc i výborné relaxační a rehabilitační vlastnosti, a prokazatelně tím působí pozitivně na Vaše tělesné zdraví formou odpočinku a uvolnění celého organizmu během relaxace.

Ať už si zvolíte jako výplň do sedacího vaku polystyrenový granulát nebo polystyrenové kuličky, je třeba počítat s tím, že při častém používání sedacího vaku dochází postupně k úbytku výplně, a bude nutné ji po čase znovu dosypat. K tomuto účelu slouží speciální otvor s dvojitým zajištěním pomocí klasického i suchého zipu. Důvodem odlišné ceny EPS kuliček a EPS granulí je ten, že EPS kuličky jsou čistý materiál určený k dalšímu použití ve výrobě, a teprve po napaření se z nich lisují různé druhy výrobků, zatímco EPS granulát je již jednou použitým odpadním recyklátem vzniklým při výrobě jiných výrobků. Kuličky tak mají o něco vyšší cenu než granulát.

Oba typy těchto EPS výplní však fungují skvěle. Ať už se do sedacího vaku posadíte nebo si do něj lehnete, kuličky i granulát uvnitř vaku se ve stejnou chvíli díky Vaší tělesné hmotností pod tlakem kolem Vás rovnoměrně rozprostřou, přičemž však nijak výrazně či dokonce nepříjemně nepůsobí na žádné části Vašeho těla. Sedací vak je tak jedinečým funkčním celkem, splňujícím jednu z nejdůležitějších podmínek účinné tělesné regenerace: Vaše tělo nenutí přizpůsobovat se materiálu, ale naopak tento materiál je schopen přizpůsobit se tvaru Vašeho těla. Spolu s hřejivým účinkem jeho vnitřní výplně se tak sedací vak vedle plnění své estetické funkce jako bytového doplňku stává neocenitelným pomocníkem s mnoha funkcemi, zajišťujícím odpočinek a účinnou regeneraci celého Vašeho těla.

Dvojí jištění sedacího vakuKaždý sedací vak je vyroben ze 100% polyesteru, přičemž jeho požadovaný tvar zajišťuje pogumování vnitřní stěny obalu sedacího vaku. To však přidává sedacímu vaku i další užitečné vlastnosti, jako jsou zejména schopnost materiálu držet svůj tvar nebo jeho lepší voděodolnost. Přestože nedoporučujeme sedací vak používat v bazénu a ponořovat jej pod vodu, neboť není zcela vodotěsný, snadno jej na druhé straně můžete omývat pomocí mokrého hadříku a mýdlové vody či rozpuštěného pracího prášku. Nebude mu vadit ani občasné krátkodobé vystavení vlhkému prostředí venku, takže klidně využijte sedací vak třeba v létě u zahradního bazénu, jako lehátko na opalování nebo jako křeslo při posezení na venkovní párty u příležitosti oslavy Vašeho životního jubilea. Vytouženou barvu svého sedacího vaku si můžete vybrat ze 17-ti různých odstínů. Pokud chcete místo jediné barvy svůj sedací vak zkrášlit vlastním motivem, pošlete nám spolu s Vaší objednávkou v příloze emailu také podklady ve formě křivek či alespoň fotografii zvoleného motivu ve vysokém rozlišení.

Sedací vaky pro Vás od samého počátku vyrábíme tady u nás v České republice, a to výhradně svými vlastními silami a výrobními prostředky. Za každý jeden námi vyrobený sedací vak Vám ručíme tvrdou a poctivou prací zkušených řemeslníků a garantujeme Vám jistotu jejich 100% kvality.

Děkujeme za sdílení